Jste zde: Domovská stránka O nás

O nás

Co vlastně můžeš na Arše zažít?

Na táborovém středisku ARCHA v Rajnochovicích máme tak pestrou nabídku akcí, že si vybere určitě každý. Ať už je vám deset, patnáct, dvacet, dvacet pět nebo už jste založili rodinu. Ale pěkně popořádku.

Projekt táborů Archa už má více než dvacet let. Zrodil se v hlavě Pavla Holešínského a jeho přátel, kteří chtěli založit tábor nejprve pro děti ze svého okolí. Inspirovali se např. táborem RADOST v Orlických horách a postupně se přes různá menší tábořiště dostali až k táborovému areálu u Rajnochovic, který byl zrovna na prodej. Spojili síly s Olomouckou arcidiecézí a vše se mohlo rozjet. Nebylo to samozřejmě jednoduché – troufáme si tvrdit, že se na Arše vystřídaly stovky dobrovolníků, kteří tam od roku 1996 odvedli tisíce hodin práce bez nároku na odměnu. Pevným bodem, který od Archy nemůžeme oddělit, pak je víra v Boha – k té vedeme děti i sebe. Věděli jste např. že údajně úplně první hotovou místností při první rekonstrukci Archy byla kaple? A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Obětavá služba kaplanů, týmáků, civilkářů, kuchařů, vedoucích, správců: o tom všem by se daly napsat dlouhé romány. Díky nim a taky díky jejich příkladu jsme teď na Arše my a snažíme se o to, abychom ARCHU stejně tak předali dalším, co sem přijdou na jejich životní cestě za Kristem.

Co tedy vlastně na Arše děláme?

A) Pokud je Ti 8-14 let, máme pro Tebe pestrou nabídku táborů – v létě máme čtyři 14ti-denní turnusy. Tři z nich jsou smíšené, jeden je pouze pro kluky – tzv. ministrantský turnus. Na letní tábory se přihlašuje vždy od 1. března. Na podzim se pak sejdeme na Potáborku – potáborové setkání pro děti a vedoucí ze všech turnusů. Pohádkové Sněženky prožíváme během jarních prázdnin – ve čtyřech termínech. Na jaře pak jezdí na Archu spousta ministrantů na dobrodružný víkend v armádním duchu – CROSS FORCE. Věděli jste, že mezi službou v armádě a u oltáře, je tolik podobného?

B) Pokud už Ti bylo 15, a na klasické tábory už nemůžeš, stáváš se stAršákem! Až do 18-ti tak můžeš s kamarády jezdit na akce, které pro Tebe chystáme – už nejen na Arše. V létě to jsou Puťáky – hlavně po českých a slovenských horách a nabízíme taky velmi intenzivní a mnoha tajemstvími zahalený tábor Quo vadis, na kterém můžeš hodně poznat sebe, Boha a kdoví, kolik ještě dalšího. Přihlašování začíná na konci února. Během roku Tě pak zveme na Silvestr, StAršácké brigády, Zimní víkend a další akce.

C) Archu v úplně novém světle pak můžeš poznat na brigádách – trochu nám pomůžeš a můžeme Ti garantovat, že si odneseš skvělé zážitky. Zveme taky na Duchovní obnovy v adventu a postní době. Nabídka je široká a otevřená všem, kterým už bylo 15 – to stejné platí pro stAršácké brigády nebo Silvestr. Na Arše vidíme nové tváře rádi.

D) Při pohledu do ARCHA-kalendáře si můžeš všimnout taky čtyř víkendů ARŠÁKŮ. Kdo to je? To jsou vedoucí, kteří pro děti připravují tábory. V současné době jich je přes osmdesát.

E) Pokud už třeba máš rodinu a hledáš, jak se na Archu vrátit nebo jí třeba nově poznat, nabízíme moderní chatku (tzv. SEDMIČKA) na pronájem pro rodiny nebo jiné skupiny. Více informací poskytne naše ekonomka paní Mohylová – napište jí na archa.rajnochovice@centrum.cz . Rádi vás uvidíme! Můžete přijet na víkend nebo i na delší dobu – podnikat výlety do okolí. Hostýn je kousek, dlouhé km krásných lesů a v zimě parádní sáňkování.

F) S Přístavem – Arcidiecézním centrem života mládeže, který je dole ve vesnici Rajnochovice, tvoříme jeden tým. Spolu připravujeme tradiční Tříkrálový ples. A chceme táhnout za jeden provaz.

Zváni jste úplně kdykoliv – i mimo vypsané akce. Na Arše máme dva týmáky, kteří se na Vás těší – jen jim radši dopředu napište.

Co říci závěrem? Nejlepší je přijet. My, co na Archu jezdíme už delší dobu, víme, že právě ZDE nám Bůh učinil a stále činí velké věci. Pokud to chcete taky zažít, budeme se na Vás těšit. Čekají vás tam podobně naladění lidé, nádherná příroda okolo a můžeme zaručit i dobré jídlo. Pokud máte možnost, budeme rádi za podporu – jak modlitební, tak pracovní nebo finanční (162 143 303/0300).

 

 

Současní pracovníci

Vladislav
Vladislav Kopečný
Už několik let potkáte na Arše usměvavého člověka (občas i bez žluté helmy), který od rána do večera vymýšlí, co na Arše opravit nebo vylepšit - je to totiž místní správce. Rád s každým prohodí pár vlídných slov.
Jarmila
Jarmila Mohylová
Účetnictví, zásobování a spoustu další práce zvládá na Arše paní Mohylová. Právě ona dbá na to (svou ženskou intuicí), aby vše na Arše klapalo jako hodinky. A jsme moc rádi, že ji tu máme.
Jakub
Jakub Hruška
Kuba je na Arše jako doma už dlouho ,přirostla mu k srdci totiž už, když sem jezdil jako malý na tábory. Nezřídka jste ho taky mohli zahlédnout, jak na Arše pracuje nebo pomáhá v kuchyni. Pochází z nedaleké Kelče.
Šimon
Šimon Holý
Pochádzam z malebnej dedinky Divín na strednom Slovensku no prichádzam z Ostravy kde som pár rokov strávil štúdiom ale hlavne prácou, vo voľných chvíľach športom, priateľmi na Boscu a VKH. Nepohrdnem bryndzovými haluškami, Radegastom, knihou či hudbou.

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS