Jste zde: Domovská stránka Články Nováček v týmu na ADCM - seznamte se...

Nováček v týmu na ADCM - seznamte se...

03. 06. 2014ADCM

Vážení a milí čtenáři tohoto plátku,

jak již bývá na těchto stránkách zvykem, každý nový člen týmáků z Přístavu či Centra pro mládež by měl být náležitě představen. I já jsem tedy dostal za úkol napsat o sobě pár řádků, a mile rád to udělám.

Jmenuji se Filip Němec, již téměř 22 let a žiji s rodiči a pěti skvělými sourozenci v malebném městě Fryšták (poblíž Zlína). Ten je kolébkou českých salesiánů, proto jsem silně (a velmi rád) poznamenán tzv. salesiánskou výchovou, a tak je samozřejmostí, že se zde zúčastňuji řady skvělých akcí. 

Krom toho mě momentálně naplňuje již druhým rokem studium na Univerzitě Palackého v Olomouci, a to obor Politologie a evropská studia. Přesto jsem se cítil malinko nevyužitý, a tak jsem nenápadně prosil Pána Boha, jestli by mě přece jen někam nevyslal, ukázal nějaký směr. Inu, kdo jste to ještě nezkusili, rozhodně vyzkoušejte, protože opravdu den co den zjišťuji, že ON to má s námi velmi dobře naplánované. Proto, když mě otec Petr Bulvas nabídl místo na ADCM, neváhal jsem téměř ani okamžik. A pevně věřím, že to bylo správné rozhodnutí.

Nyní už zde třetí týden objevuji všechny zdejší vychytávky a práci, která mě tu čeká a těším se pořád na nové a nové výzvy. Můj hlavní úkol je navázat na práci Honzy Pilaře a snažit se být tak dobrý jako on. Chápu, že je to úkol nelehký, ale budu se o to rozhodně srdnatě pokoušet. Už teď se tedy moc těším na novou skupinu animátorů, kteří se nám přihlásí do chystaného kurzu, a krom toho se budu starat o náš web. Budu bombardovat uživatele Facebooku s novými příspěvky a největší momentální výzva je, aby nás – naši skupinu ADCM  „olajkovalo“ tisíc uživatelů. Jistě si říkáte: Jak povrchní… J, přesto je to pro nás jeden z druhů komunikace, který nás navzájem více 

přibližuje, a my máme parádní možnost k vám dostat mnoho důležitých informací. Kromě toho se moc těším na každého, kdo přijde na Centrum z venku. Výzvou je rozhodně náš kávovar, který já osobně zásadně zkouším pouze s návštěvou, také skvělá knihovnička, kde můžete hledat inspiraci, a rádi vám půjčíme kteroukoliv z knih (a že jich v ní není málo). Proto určitě neváhejte a zastavte se u nás. Na vrátnici vás rádi nasměrují.

Jak jsem sám poznal, týmáci Jenda, Jíťa a Cíťa jsou naprosto super lidičkové. Každý z nich odlišný, ale navzájem se doplňují a to je na tom soužití tak krásné. Proto jsem ani nepocítil žádný strach, obavy nebo něco takového. Jen čiré nadšení, které mě doufám vydrží. Krom toho všeho miluji běhání a chození na točenou zmrzlinu. Proto všechny z vás, kteří máte podobné choutky, vyzývám, abyste mě rozhodně kontaktovali, můžeme to „spáchat“ spolu. Především druhý bod mé nabídky opravdu často vyhledávám a věrně miluji.

Přátelé drazí, co vám tak napsat na závěr? Snad jen, abyste důvěřovali v Pána, modlili se za mládež, za nás týmáky, poznávali, že Boží cesty jsou nevyzpytatelné a rozhodně se přijeli podívat k nám na Centrum. Moc se těším na naše společná setkávání. Mějte se lépe než fantasticky!      

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS