Jste zde: Domovská stránka Články Velký projekt Mladí fandí rodině

Velký projekt Mladí fandí rodině

05. 06. 2014ADCM

Rok 2014 se zaměřuje na rodinu. Připomínáme si 20. výročí Mezinárodního roku rodiny, který vyhlásila OSN, také Česká biskupská konference vyhlásila tento rok Rokem rodiny, jež je vystavěna mnoha tlakům, kterým v dnešních dobách musí čelit. V neposlední řadě papež František na podzim tohoto roku svolal mimořádnou synodu o rodině, ta má pomoci hlásat evangelium při současných výzvách týkajících se rodiny. To vše má reflektovat pozici a roli rodiny, zhodnotit současné trendy, přemýšlet nad problémy, kterým rodiny po celém světě musí čelit, a snažit se doporučit konkrétní řešení.

V rámci Dnu lidí dobré vůle 5. – 6. července 2014 na Velehradě se díky projektu „ Mladí fandí rodině“ můžete blíž setkat a přemýšlet právě nad tématikou rodiny. Tento projekt vám přinese písně a svědectví známých tváří české hudební scény, jako je Láďa Křížek, Markéta Konvičková, Eliška Mrázová (Elis), Ewa Farna či muzikál Godspel, dále rozhovory s mladými páry, pěstounskou rodinou, se starším manželským párem a dalšími osobnostmi, jejichž pojítkem je rodina. V doprovodném programu můžete navštívit kosmetickou poradnu a líčení, vystoupení parkour, zahrát stolní fotbal, pétanque či deskové hry a spoustu dalších aktivit. Bude také příležitost ke zpovědi či osobním rozhovorům. Rozhodně bude stát za to navštívit fotokoutek s motorkou Harley Davidson papeže Františka, kterou papež dostal přímo od výrobce loni v červnu, který slavil 110. výročí. Budete se moci s touto motorkou vyfotit a odnést si na památku fotografii.

Krom toho všeho máte velkou příležitost vyhrát velmi zajímavé ceny ve fotografické soutěži Mladí fandí rodině. Stačí jediné, vyfotit originální fotku soutěžního nápisu Mladí fandí rodině a získat pro ni co nejvíce Like. V soutěži, která končí 23. června lze vyhrát ceny jako je iPhone, notebook atd. Nejjednoduší je přidat se k facebookové skupině www.facebook.com/mladifandirodine nebo navštívit web www.velehrad.eu, kde se dozvíte více informací, jak přesně soutěžit a také o projektu samotném. Rozhodně stojí za to se zapojit a podpořit tento bohulibý projekt.            

(Zdroj: Petarda Production)

 

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS