Jste zde: Domovská stránka Články Ohlednutí za Setkáním zástupců za děkanáty

Ohlednutí za Setkáním zástupců za děkanáty

22. 12. 2014PRISTAV

Zástupci za děkanát - důležitá spojka mezi Centrem pro mládež a mládeží ve 21 děkanátech naší arcidiecéze. Jsou to mladí lidé, kteří ve svém volnu pracují na tom, aby křesťanský život jejich vrstevníků, nebyl mrtvý, ale naopak překypoval životem. Podílí se na spoustě akcích, nebo je přímo organizují. Pracují s animátory, motivují, vymýšlejí, co by se všechno mohlo vylepšit. Jejich práce je velmi cenná a my si jí velmi vážíme. 

Tito mladí se setkali na začátku října na Arcidiecézním centru života mládeže v Rajnochovicích, aby zrekapitulovali život mládeže ve farnostech v jejich děkanátech. Program této víkendové akce byl opravdu nabitý. Na začátku mše sv. s otcem Petrem Bulvasem, hned poté seznamovací hra a důležitý bod večerního programu - představení života mládeže v děkanátech. Sobota byla zaměřená na vize a především na největší událost, na které se začíná intenzivně pracovat, a to diecézní setkání mládeže na jaře příštího roku. Zástupcům bylo oficiálně představeno místo setkání. Následně se v jednotlivých skupinkách dávaly návrhy k programu, k režii apod. Podněty to byly vskutku nápadité a podařilo se udělat kus dobré práce. Odpoledne měly na čtyři desítky zástupců (jako úplně první) možnost vidět nový web Centra pro mládež, který už pomalu dostává svou podobu, a byli seznámeni s akcemi, které budou v nejbližší době. A protože Přístav byl plný mladých a energií nabitých lidí, nechyběla velká

 večerní hra. Celý pobyt byl zakončen sobotní večerní adorací a v neděli mší svatou. 

Na závěr by bylo dobré si představit výzvy otce Petra Bulvase, který apeloval na zástupce, aby se nebáli vytvářet nové společenství a snažili se oslovit neoslovené. Hledali nové animátory a těm stávajícím dali prostor. Nebáli se oslovovat ty, kteří dávají přednost něčemu menšímu, než je Bůh. Také aby se nenechali odradit nechutí druhých a šli do svého poslání naplno. A především jedno! Aby se navzájem za sebe modlili a povzbuzovali. 

Poslání animátora není jednoduché, ale pokud se všechny starosti odevzdají Pánu, člověku mnoho věcí půjde snadněji a hlavně ví, že jde Někdo s ním. Má to smysl. Prosíme o modlitbu za toto dílo. 

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS