Jste zde: Domovská stránka Články První animátorský víkend pro začínající ročník

První animátorský víkend pro začínající ročník

22. 12. 2014PRISTAV

Po roce se opět v naší olomoucké arcidiécezi rozjel Kurz animátor. Pro tento nelehký úkol se rozhodlo necelých 50 mladých, kteří se budou po dobu dvou let (deseti víkendů a jedné týdenní prázdninové akce) vzdělávat, navzájem vytvářet společenství a předávat si vlastní zkušenosti. Jedna z nových animátorek - Majda Lhotská byla tak hodná a popsala, jak první animátorský víkend prožila. Moc ji za to děkujeme!

 

Plni očekávání jsme se v pátek 7.11. sjeli na Přístav s poměrně nejasnou představou toho, co je před námi. Neformální seznamování bylo přerušeno slavnostním zahájením. Byl nám představen tým super lidí, kteří nás v kurzu

 povedou, a pak každý z nás zapíchl lísteček se svým jménem na mapu do místa, odkud pochází. Když nám to tedy začalo symbolickým přestřižením pásky, kterého se mistrně zhostili Denča a otcové Petr a Jiří, přesunuli jsme se rovnou do kaple, kde jsme slavili svou první společnou mši svatou. Poté, co jsme nasytili své duše, dočkalo se také tělo - slavnostní večeře (samozřejmě také se slavnostním přípitkem - vodou ze svatoanenského pramene)! Když se všichni řádně najedli, vyrazili jsme na průzkum terénu (toho indoorového), abychom se už od začátku dobře orientovali. Den jsme zakončili společnou modlitbou na hřbitově a pak už jsme se odebrali do spacáků.

Sobotní ráno začalo - jak jinak - modlitbou a snídaní. Poprvé také zaznělo slovo na víkend (a nejen na něj) - Neboj se! Následovalo rozdělení do dvou skupin, ve kterých jsme hráli seznamovací hry (přiznám se, že si nepamatuju skoro žádné jméno, ale jelikož máme v kurzu kotel Marušek, Terek a Kristýn, dá se to občas i trefit). 

Poté začalo trošičku přituhovat, neboť jsme se rozdělili do ještě menších skupinek, ve kterých jsme sdíleli svou představu o animátorské službě, o kurzu... Poté přišly první přednášky částečně také o tom, o čem jsme společně diskutovali. Taky jsme nafasovali každý svá skripta (jupí!). V odpoledním klidu si každý dělal, co uznal za vhodné, čímž se nevědomky připravoval na nehlášené animátorské prověrky (když už jsou přepadovky i na Přístavu, začíná jít do tuhého), ve kterých jsme si v různých disciplínách ověřili, jak šikovní jsme. Sobotní den obsahoval ještě další přednášku o poznání Boha od o. Petra a taky večerní mši svatou. Po večeři jsme se zúčastnili rovněž slavnostního nominačního večera ceny S.T.O.P.A. roku, při kterém jsme si všichni díky smíchu prodloužili životy minimálně o několik let. Na řadu pak přišlo opět modlení, tentokráte společná adorace, při které jsme společně nasměrovali své stopy k Pánu Ježíši. Následný volný večer byl zakončen večerníkem v Danově režii a hurá na kutě.

V neděli už pak šlo vše ráz na ráz. Po společných ranních chválách a mši svaté jsme dostali zadané domácí úkoly, absolvovali poslední přednášku (tentokráte o Katechismu od o. Lukáše), napsali reflexe na celý víkend a pustili se do úklidu. Po obědě jsme zamáčkli slzu a rozjeli se zpátky do svých farností plní dojmů a zážitků a hlavně natěšení na další víkend.

Na závěr chci ještě vyjádřit díky úžasnému a dokonalému kuchařskému týmu, bez kterého by celý kurz jistě umřel hlady!

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS