Jste zde: Domovská stránka Články Ohlédnutí za Silvestrem aneb Neskutečný Madagaskar!

Ohlédnutí za Silvestrem aneb Neskutečný Madagaskar!

23. 01. 2015pristav

Loňský Silvestr a začátek nového roku jsme oslavili netradičně, to když Přístav s Archou spojil síly a vydali se spolu na Madagaskar. A jak tento společný Aršácko-Přístavácký Silvestr vypadal, nám popsala Majda Lhotská v následujícím článku. 

Když jsme na Archu dorazili, nebylo po sněhu ani památky. Nicméně díky vytrvalým modlitbám jistého týmáka posléze začalo sněžit opravdu vydatně, a tak první přijíždějící v neděli odpoledne již Archa vítala v bílém hávu. Než se všichni stihli plně aklimatizovat, započala velká madagaskarská party. Během noci se nám však ztratila Glorie…

Dalšího dne dopoledne byla příležitost vyzkoušet si vrtkavost osudu při hře na život, což byla hra velmi rozmanitá, protože se při ní někteří zpotili, ale někteří solidně vymrzli. Na téma život navázal pak trochu vážněji otec Jiří v předobědovém témátku. Po nařízeném odpočinku jsme se společně vypravili do území fos, kde jsme vybavili speciální lemouní pozorovatele, jejichž hlášení nám později pomohly zachránit Glorii. Večer následovala příprava na pouť a „večer bambusů“, při kterém si každý mohl z rozmanitého programu vybrat, po čem jeho srdce toužilo, na výběr bylo třeba Martinovo povídání o pouti do Santiaga, návrat do tanečních, krátký exkurz do křesťanské hudby, deskovky, nebo třeba večer chval v kapli.

V úterý jsme se krátce po snídani vypravili na pouť na Svatý Hostýn, kam jsme dorazili kolem poledne. Po obědě následoval volný čas na procházku nebo třeba průzkum stánků. Svůj pobyt na Hostýně jsme zakončili společnou mší svatou a pak už byl čas na návrat na Archu. Večer jsme si ještě zpříjemnili společným sledováním filmu a pak už hurá na kutě.

Poslední den roku byl poměrně nabitý. Hned po snídani vyrazila výprava dobýt fosí pevnost a zachránit Glorii vězněnou přímo v jejím srdci. Bojová jednotka složená z lemounů a vedená králem Jelimánem byla velmi úspěšná a tak se Glorie zanedlouho mohla spolu s Martym, Melmanem a Alexem radovat z vysvobození. Po odpoledním klidu jsme se pustili do příprav velkolepého večera, rozděleni do skupinek pro větší efektivitu jsme se pustili do práce – přípravy večerního/nočního pohoštění, zkrášlení prostor pro party, motání losů atd. Následovala příprava scének pro večerní program a slavnostní večeře. Když jsme se všichni náležitě posilnili řízkem s bramborovým salátem, mohla odstartovat večerní zábava – připravené scénky proložené improvizovanými výkony při partičkách. Poslední chvíle roku 2014 jsme se mohli ztišit při mši svaté a požehnání. Pak už ale ticho rozhodně nebylo, neboť odstartoval novoroční ohňostroj, přípitek, zpěv Kde domov můj a Svatý Václave a následně dlouho očekávaná pařba.

Během noci/brzkého rána se lidi postupně vytráceli, ale pár odvážlivců-pařmenů to vydrželo až do rána a tak nás, co jsme si zvolili aspoň trochu spánku hned „ráno“ vítali v jídelně. Po slavnostní mši svaté jsme se pustili do úklidu, po něm do oběda a pak už jsme se všichni pomalu ale jistě rozjeli do svých domovů, pevně věřím, že naplněni příjemnými zážitky, obohaceni o nová aršácko-přístavácká kamarádství, protože na poslední noc nás bylo na Arše asi 200...

Závěrem chci poděkovat všem, kteří se na Aršácko-Přístaváckém Silvestru nějakým způsobem podíleli – jak přípravnému týmu, tak všem účastníkům za vytvoření úžasného společenství a atmosféry a těším se na další společnou akci. :)

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS