Jste zde: Domovská stránka Články Ze života Rajnošek: Kačka Stoklásková

Ze života Rajnošek: Kačka Stoklásková

18. 05. 2015pristav

Poslední díl seriálu je tady, v něm se nám představí Kačka (Kachna), které zároveň děkujeme za celý tento seriál. Na Přístav nastoupila 1. 10. 2014 a může se pochlubit tím, že kurz Animátor absolvovala za slavné éry Jendy Váni (což vlastně prozrazuje, že není nejmladší z týmu). Protože otázky pokládala zatím ona, pro tentokrát poprosila své milé kolegy, aby pro ni též pár otázek vymysleli.  A tady je máme:

Co že je ta Tvá nejoblíbenější činnost nejen na Přístavu?

Pokud jste se včera vyskytli na signálech, tak jste tuto moji oblíbenou činnost mohli vidět přímo. Někteří to možná víte, někteří jste to okusili na vlastní kůži – je to záškodničení neboli páchání záškodnické činnosti. Je to pro mě způsob, jak projevit, že mám někoho ráda – neřeknu to, neobejmu ho, ale něco mu z lásky provedu.

A zlatá klasika na úvod: Kolik je Ti let, odkud pocházíš, co Tví sourozenci?

Je mi (zatím ještě) 22 let a pocházím z přenádherné dědinky ukryté před ruchem města Přerova, opatřené lesem, rybníkem a potokem, jejíž název je Dobrčice. Trochu vybočuju z průměru katolických rodin, protože mám jenom jednu mladší sestru Magdalénu. Přestože jsem maminku furt přemlouvala, že bych chtěla staršího bráchu, nikdy jsem ho nedostala:(

Co nejraději a nejmíň ráda děláš na Přístavu?

Kromě zmíněného záškodničení mám ještě ráda obsluhování a konverzování v baru, sekání dřeva, mlácení s Danem, společné týmácké večery, blbnutí s děckama, šílené budíčky a dokonce, když jsem na Přístavu sama, ráda si v kapli zazpívám. Nebaví mě naopak nedělní úklid kuchyně a vymýšlení jídelníčků.

Patříš mezi hrstku těch, kdo nevlastní profil na Facebooku, proč?

Je to tak, patřím (v něčem) k zásadovým lidem, a když si něco zamanu, tak to jenom stěží porušuju. Tak jsem si jednou řekla, že nechci mít FB. Je to i tím, že se znám a že bych tam trávila moc času a dovídala se věci, které vlastně vědět ani nechci.

Jak je to s Tvým studiem a co Ti říká VKH?

Po umělecké střední škole (grafika) mi došlo, že si nedovedu představit, že bych se měla živit uměním. A protože jsem sociální (ve významu společenský a sociálně smýšlející) člověk, šla jsem na Fakultu SOCIÁLNÍCH studií MU, dvouobor SOCIÁLNÍ antropologie a SOCIÁLNÍ práce, tam jsem přišla k titulu BcsBP (bakalář s Boží pomocí). Teď jsem trochu zatoužila opět po umění a mám přihlášku na dějiny umění, prioritou je pro mě ale magisterské studium sociální práce. VKH Brno se stalo mým parťákem po dobu bakalářských studií (zdrojem přátel, společenského i duchovního vyžití), teď mu to chci malinko vrátit coby radní.

Jaké máš záliby?

Střední ve mně zanechala stopy, takže mám ráda umění (nemám hudební sluch, takže spíš to vizuální), ráda chodím na výstavy a do divadla. Na Přístavu se ze mě bohužel stal netvor (podle hesla jednoho mého učitele: kdo netvoří, je netvor), takže se těším, až si zase něco namaluju nebo nakreslím. Mezi moje další oblíbené činnosti patří volejbal, čtení (kvalitních kousků), procházky (ale ne túry!).

Někteří Ti neřeknou jinak než Kachna, jak to vzniklo a jaký je Tvůj vztah k této přezdívce?

Vzniklo to na táboře, když mi tak začali říkat kluci, protože jsem ale od začátku věděla, že to myslí dobře, neviděla jsem v tom nic urážlivého. Na Přístavu se můj přezdívkový arzenál rozšířil o Patku (což je vlastně kachna chorvatsky) a Cuch.

Jak je to s Tvým fanděním hokeji?

Samozřejmě mé srdce bije pro Přerov! Potom taky Třinec, a to nezávisle na o. Jiřím, protože starou hymnu Třince jsem si zpívala ještě mnoho let před tím, než jsem vůbec objevila, že nějaký Přístav je. A taky musím přiznat, že mám nevysvětlitelnou slabost pro ruské hokejisty, proto taky mám po finále MS slzavé údolí.

Čím jsi chtěla být jako malá?

Úplně jako malá jsem chtěla být modelka, pak jsem se ale jednoho dne podívala do zrcadla a uvědomila jsem si, že to by asi nešlo:D Pak bylo mým snem herectví.

Co se Ti vybaví, když se řekne“asexuálky“ ?

Jsou to ty nejpohodlnější a zároveň nejkontroverznější gatě. Mým asexuálním guru je Blánč, která byla u nákupu mých prvních asexuálek, teď mám troje.

 

Děkujeme všem, kteří náš seriál sledovali, a doufáme, že je to obohatilo a někdy třeba inspirovalo.

Těšíme se na vaše návštěvy v Rajnoškách! Týmáci a kněží z Přístavu a Archy :)

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS