Jste zde: Domovská stránka Články Zpěvník Koinonia opět na světě

Zpěvník Koinonia opět na světě

07. 03. 2016ADCM

Kroužková vazba, nový styl titulní stránky (ale zachovaný motiv), nová úprava sazby not a textů, značky, které vám poradí, kdy při mši sv. jakou písničku zpívat, a na tři desítky nových písníček – to je vydaný zpěvník Koinonia. Je to jeho osmé vydání.

Ano, už sedm předchozích samizdatových podob se staly neodmyslitelnou součástí snad každé scholy nebo spolča. Nejeden z nás už nazpaměť zná, pod jakým číslem se skrývá jaká píseň. Málokdo však tuší, že za výběrem písní, jejich notovými nebo grafickými úpravami za téměř čtvrt století, co Koinonia existuje, stojí velká skupina nadšených mladých (teď momentálně mužů a žen v těch nejlepších letech). Je třeba připomenout, že za to, že z ní můžeme dnes zpívat, vděčíme především P. Vítku Zatloukalovi, Josefu Erteltovi (o. Jeroným), Martinu Trubačovi (obrázek), Radku Šindlejovi, kteří vytvořili úplně první vydání. Dále Janu Brhelovi, Pavlu Kociánovi (hudební stránka), Janu Nekudanovi, Vladimíru Vechetovi (písaři), Josefu Halámkovi (grafická část) a dalším bezejmenným, kteří se podíleli na rozšiřování tohoto díla.

Moc děkujeme také autorům, kteří umožnili, aby se jejich písně mohli užívat a tak chválit našeho Pána. Zpěvník je určen k liturgii a modlitbě a všechny písně naplňují požadavky dokumentu České biskupské konference s názvem: Soubor doporučení pro používání liturgické hudby při bohoslužbách, zvláště ve vztahu k mládeži (2014). Tento dokument dal písničkám značky, které odkazují, při jaké příležitosti by se každá píseň měla nejlépe zpívat.

Pokud přejdeme k praktickým věcem: Cena jednoho zpěvníku Koinonia činí 35 Kč a lze ho koupit přímo v kanceláři ADCM Olomouc. Koinonii posíláme i poštou (to je docela drahá varianta), ale budeme moc rádi, když se zastavíte na naše centrum a vyzvednete si ji osobně. Celé Centrum pro mládež se těší na Vaši návštěvu. 

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS