Jste zde: Domovská stránka Články Co byste měli vědět o SDM v Krakově

Co byste měli vědět o SDM v Krakově

26. 04. 2016ADCM

I když do začátku Světových dnů mládeže v polském Krakově stále zbývají zhruba ještě 3 měsíce, přihlašování v těchto dnech vrcholí. Do 30. dubna 2016 se můžete přihlásit se zvýhodněnou cenou 5 800 Kč i s předprogramem a za 5 400 Kč se dostanete na setkání jen přímo v Krakově. Pak si už připlatíte o 400 Kč navíc. Nezapomeňte, že je třeba také do 5. května zaplatit. Protože je mnoho dotazů, které se přihlašování a různých výjimek týkají, zkusíme je shrnout přehledně do několika bodů.

Už jsi přihlášený/á??!!

1. Už jsi přihlášený/á? Pokud ne, ptáme se ještě jednou: Už jsi přihlášený/á? Kdo ví, jestli Světový den mládeže bude ještě někdy pro nás tak blízko. Tak pojď do toho s námi. Z naší arcidiecéze je přihlášeno už více než 700 mladých. Všechny informace a především formulář pro přihlašování najdete na českém oficiálním webu: https://krakov2016.signaly.cz/

Karta mladších

2. Chceš se přihlásit nebo už jsi přihlášený/á a je ti méně než 18 let? Potřebuješ kartu mladších a člověka, který na ní potvrdí, že za Tebe přebírá na setkání zodpovědnost. Dospělý poutník může mít pod sebou i více mladších 18 let. Maximálně však 3 osoby na jednoho zletilého. Také doporučujeme si najít ručitele stejného pohlaví.

Jedeš s více sourozenci?

3. Pokud jedete z rodiny s více sourozenci, můžete využít 25% slevu (pro druhého sourozence) nebo 50% slevu z plné ceny (pro třetího sourozence, pokud jedete 3 sourozenci). V reálu to vypadá takto: Jedete 3 sourozenci na předprogram a do Krakova - 1. zaplatí 5800 Kč, 2. zaplatí 4350 Kč a 3. sourozenec 2900 Kč. Slevy můžete využít, i když jeden z vás jede jen přímo do Krakova a druhý na přeprogram. Pouze do poznámky k přihlášce napište, že využijete sourozeneckou slevu a to samé pak napište v poznámce k platbě.

Příspěvek na setkání

4. Víme, že setkání může být pro mnoho ekonomicky náročné, proto se neváhejte obrátit s prosbou o příspěvek vašeho místního pana faráře, pokud byste u něho neuspěli, napište kaplanovi pro mládež vašeho děkanátu, pokud byste neuspěli ani tam, dejte vědět nám na ADCM Olomouc. Věřte, že vždy se dá najít řešení. Řídíme se heslem: PENÍZE NESMÍ BÝT PŘEKÁŽKOU K ÚČASTI NA SDM V KRAKOVĚ.

Bezpečnost setkání

5. Zaznamenáváme obavy s bezpečností na celém setkání. Na 100 % nemůžeme zaručit opravdu nic, ale podle informací od organizátorů i z médií je zřejmé, že Polsko chystá opravdu velmi přísné bezpečnostní opatření a na setkání bude přítomno tisíce policistů a vojáků. Jedná se o setkání s papežem – tedy s jednou z nejstřeženějších osob na světě – proto se logicky očekává setkání bedlivě střežené bezpečnostními složkami Polska.

Předprogram v Opoli

6. Mladí z olomoucké arcidiecéze pojedou od 20. července na předprogram do polské Opole, kde budou podle autobusů rozmístěny do farností této diecéze, některý program se uskuteční přímo ve farnostech, na některý se bude přejíždět společně do diecézního města Opole. Ubytování na předprogram je zajištěno v rodinách. O Dnech v diecézích se můžete dozvědět víc na jejich oficiálních stránkách: http://www.botafe.pl/pl/ V pondělí 25. července odjedou k českému národnímu centru do farnosti Mogila. (Pokud jste ještě místo neviděli, podívejte se na reportáž zde: https://www.youtube.com/watch?v=5QfMCdQLsYM) Zde se bude ve většině případů spát v místních školách v blízkosti českého centra. Další skupina, která míří pouze na program do Krakova, vyráží z Olomouce v pondělí 25. července. Příjezd zpět do České republiky je naplánovaný na pondělí 1. 8. 2016 v nočních nebo brzkých ranních hodinách.  Autobusy pojedou přímo do děkanátních měst (Vyškov, Zlín, Uherský Brod, Kyjov atd.).

Nemůžeš zaplatit hned?

7. Pokud zrovna nemůžete uhradit celou částku, stačí zaplatit zálohu a poté doplatit do plné ceny.  V tomto případě nás však, prosíme, informujte e-mailem.

Foto z http://www.polrail.com/

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS