Jste zde: Domovská stránka Články CrossFORCE 2016

CrossFORCE 2016

13. 06. 2016archa

Ahoj

Umíte si představi vaši milovanou Archu jako vojenskou základnu, kde cvičí 120 rekrutů? Ministranti Olomoucké Arcidiecéze ano. O víkendu 3. – 5. 6. 2016 si mohli již po třetí vyzkoušet službu vojáka ve speciální jednotce a zároveň si opět připomenout náročnost ministrantské služby.Letos si kluci vyzkoušeli, jaké je to být Pathfindery – speciálními výsadkáři, kteří seskakují z letadla do týlu nepřítele a pak navádějí ostatní výsadkáře do správné a bezpečné oblasti doskosku nebo plní jiné speciální úkoly. Na tyto chlapy musí být spoleh a stejně tak musí být spoleh na ministranty, kteří plní speciální úkol nejen v „uniformě“ u oltáře, ale i v civilu mimo kostel.

CROSS FORCE (Christ’s Rescue Operations Special Service FORCE) začal v pátek večer operací Overlord, kdy si kluci šáhli až na dno svých sil, kdy podstoupili náročný výcvik a hned po něm průzkumnou akci. Výcvik měl teambuildingovou povahu – měl kluky sjednotit ve smýšlení a ve faktu, že v jednotě je síla. Průzkumná akce měla následnou spolupráci a komunikaci v týmu ověřit. Jejich úkolem bylo odpozorovat tábor ozbrojenců a ukrást z něho dokumentační materiál (fotografie), které pořídila nepřátelská rozvětka. Průzkumná akce byla náročná a ne pro všechny týmy byla úspěšná, ale nakonec se cíle úspěšně dosáhlo a veškerá dokumentace byla odcizena do správných rukou.V sobotu kluci měli katechezi od P. Jiřího Pospíšila (rajnochovického faráře), P. Petra „Špičáka“ Káni (rajnochovického kaplana) a ex-týmáka Jožky Biernáta o důležitosti ministrantů nejen u oltáře. Následoval příjezd jednotky vojáků ze 153. ženijního praporu v Olomouci, kteří se postarali o další část výcviku, v níž se učili několika užitečným vojenským dovednostem jako byla radiokomunikace, topografie, zdravověda, střelby, chemická ochrana a pyrotechnika. Nově nabyté znalosti zúčili v branném závodě, kdy postupně plnily speciální úkoly, které plní průzkumná jednotka ženistů v reálném případě. Nikomu se nic nestalo a kluci ukázali, že by se mohli klidně ucházet o místo vojáků spec. jednotek. Sobotní večer nakonec zakončil akční bojový turnaj v „Bejbolu.“V neděli všechny čekala slavnostní mše svatá, kterou celebroval P. Petr „Špičák“ Káňa. V kázání povzbudil kluky do další služby. Nakonec na posledním slavnostním nástupu všichni absolventi CROSS FORCE 2016 dostali tématickou placku – odznak Pathfinder, odznak speciálního vojáka a několik kluků bylo oceněno odznakem “CROSS FORCE STAR.” za příkladné plnění služebních povinností a odvahu.

Velké díky patří veliteskému týmu,také velké dík patří npor. Hamounovi, který si již po třetí udělal na kluky čas a vojákům ze 153. ženijního praporu v Olomouci.

A hlavně velké díky patří všem rodičům, kteří nám i letos důvěřovali a svěřili nám své ratolesti a neméně stejně velké díky patří i ministrantům.

Odkaz na fotky:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153752899598037.1073741921.117305688036&type=1&l=54b9bc0014

nebo

http://trlima.rajce.idnes.cz/CrossFORCE_2016/

Dá-li Pán, uvidíme se i na čtvrtém ročníku CROSS FORCE.

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS