Jste zde: Domovská stránka Články Výročí postavení našeho kostela Narození Panny Marie

Výročí postavení našeho kostela Narození Panny Marie

04. 11. 2016pristav

Drazí přátelé,

věděli jste, že si letos v Rajnochovicích připomínáme jedno vzácné jubileum? Kdo slaví a kolik má? Vlastně slavíme my všichni a jubilantem není člověk, ale je to místo nám společné.

Dne 13. 11. si společně připomeneme výročí postavení našeho kostela Narození Panny Marie, který už na svém místě stojí 300 let. Za tu dobu se zde mnohokrát sešli lidé k různým příležitostem. Ať už to bylo při vítání maličkého v církvi, nebo se zde slibovala láska, úcta a věrnost, ať už jsme tu vyprovázeli své drahé na jejich poslední cestě, přišli na pouť nebo jen tak chodili za Pánem chválit, děkovat a prosit za sebe i své blízké, svou službu v našich farnostech, scházeli jsme se tu s druhými a s Bohem a zažili nemálo. Máme se za čím tedy ohlédnout a máme za co děkovat!

Během nedělního dopoledne jsme zváni k účasti na nedělní mši svaté, která se uskuteční tradičně v 9 hodin. Hudebně ji bude doprovázet místní sbor a celebrovat bude novokněz David Tyleček, který odpoledne po adoraci a svátostném požehnání, které začne ve 14.30, udělí přítomným novokněžské požehnání.

V průběhu dne si budeme moci v kostele prohlédnout výtvarné práce dětí, fotografie a vzpomínky nás všech, kteří jsme v tomto kostele něco výjimečného prožili.

Pokud chcete do této výstavy svoji troškou přispět nebo byste rádi s námi po mši svaté poobědvali na faře, napište nám na pristav@ado.cz.

V podvečer v 17 hodin se v kostele setkáme znovu, tentokrát na benefičním koncertě, jehož výtěžek bude věnován na opravu varhan. Současný „contemporary“ gospel, který nás spolehlivě rozehřeje i v listopadový čas, nám představí Brno Gospel Choir pod vedením dirigentky Zuzany Petlanové.

Nejkrásnější mozaiky bývají vytvořeny z mnoha malých barevných kamínků. Pošlete svou vzpomínku, fotku, myšlenku, přijeďte oslavovat s námi a dát našemu kostelu nejkrásnější dárek - velkou mozaiku z nás!

o. Jiří a tým Přístavu a Archy

 

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS