Jste zde: Domovská stránka Články Adventní duchovní obnova na Arše

Adventní duchovní obnova na Arše

18. 12. 2016archa

K adventu na Arše neodmyslitelně patří duchovní obnova a pár postřehů z ní napsala Monča Buchtová. Díky!

O víkendu, kdy jsme slavili třetí neděli adventní, proběhla na Arše duchovní obnova vedená o. Liborem Všetulou, salesiánem z Brna. Měla jsem tu možnost se zúčastnit a ráda bych se s vámi podělila o pár myšlenek.

Celé téma adventní duchovní obnovy bylo: Můžu se postavit před Hospodina?! Celá obnova se skládala z malých aktivit, abychom si uvědomili vztahy mezi námi a ostatními lidmi, mezi námi a Bohem a abychom si v sobě „uklidili a udělali pořádek“.

Společně jsme slavili mše svaté, modlili se, rozjímali nad Božím slovem, kreslili a malovali.

Myšlenka, která mi utkvěla v hlavě je: buďme vděční.

Buďme vděční Bohu, že pro nás všechno dělá i lidem kolem sebe. Buďme vděční za všechno, co máme, za každou maličkost. I to, že můžeme být zdraví, můžeme chodit do školy nebo do práce. Za to, že máme co jíst a kde bydlet. Pokud nejsme za tyto věci, které se nám mohou zdát samozřejmé, vděčni, tak žijeme před Bohem blbě. Buďme vděční, protože spása je závislá na vděčnosti.

A nezapomínejme, že jsme „značkové zboží Boha“. Bůh chce, abychom byli šťastní. Pokud se necítíme být šťastní, asi se nedíváme správě na věci, které nám Bůh dává nebo už dávno dal. 

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS