Jste zde: Domovská stránka Články Třetí víkend Aršáků je za námi a Sněženky jsou připraveny!

Třetí víkend Aršáků je za námi a Sněženky jsou připraveny!

07. 02. 2017archa

O Aršácích III. a přípravě Sněženek píše tentokrát Ráďa.

                Další nádherný Aršácký víkend za námi. Kdo chtěl, tak si ho mohl tentokrát prodloužit a přijet na něj dříve, aby pomohl nachystat Sněženky. Práce bylo hodně, hlavně té, která vyžadovala výtvarně nadané umělce. Když se Pája zeptal, kdo z nás umí malovat, všechny ruce zůstaly dole pod stolem. Nikdo malovat neuměl, tedy alespoň jsme si to mysleli. Jak se ukázalo, tak společnými silami jsme zvládli namalovat všechny obrazy i obrázky a jídelna i krbovna se stala místem, kde Panoramix může vařit svůj lektvar a Asterix s Obelixem vyhazovat Římany do vzduchu.

                V pátek pak začalo na zasněženou Archu přijíždět mnoho dalších vedoucích a večer jsme se mohli objímat s mnoha úžasnými lidmi, kteří na Archu jezdí. V sobotu ráno jsme se vzbudili do stále zasněženého dne, a protože sněhu v posledních letech moc nebylo, muselo se toho hned využít. Ráno jsme se váleli ve sněhu a před obědem testovali bobovou dráhu, která byla postavena na Sněženky. Jestli někdo přemýšlíte, zda se na jednu žíněnku vleze víc než 6 vedoucích, tak vleze. J Kromě toho jsme přes den pracovali a také se radili, aby letošní tábory o prázdninách byly krásné a plné dobrodružství. Večer nás čekalo milé překvapení v podobě zmrzliny, kterou jsme se ládovali, když se sdílely mezi turnusy naše táborové příběhy.

                Co ovšem na žádných Aršácích nesmí chybět, jsou krásné mše a modlitby v kapličce. I tentokrát s námi byl celý víkend O. Špičák, ke kterému jsme mohli zajít ke zpovědi a s kterým jsme slavili mši svatou. Večer jsme ještě poseděli u plápolajícího ohně v krbovně a v neděli nám nezbylo nic jiného než se s Archou zase na pár dní rozloučit a těšit se na příště. Ovšem někteří šťastlivci, kteří nemuseli jít v pondělí do školy nebo do práce, zůstali na Arše, aby mohli prožít první dobrodružný Sněženkovský týden.

Ráďa

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS