Jste zde: Domovská stránka Články Spojujeme modlitbu, chudé a mír – Komunita Sant' Egidio

Spojujeme modlitbu, chudé a mír – Komunita Sant' Egidio

18. 05. 2017ADCM

Spojujeme modlitbu, chudé a mír – Komunita Sant' Egidio

Chceš prožít přátelské setkání s lidmi bez domova?

Chceš se modlit za potřebné i mír ve světě?

Chceš potkat lidi, kteří to s ostatními i Bohem myslí vážně?

Chceš budovat přátelství a utvářet město, ve kterém žijeme?

Chceš doslova naplňovat Evangelium ve vztahu k těm nejmenším? …

 

cesta je jasná – každé PONDĚLÍ 17:00 před kapucínským klášterem (vchod ul. Hrnčířská)

 

reportáž z ulice

Pondělí, pátá hodina po poledni a před kapucínským klášterem se setkává skupinka asi 15 lidí. Vzápětí vstupujeme do kuchyně, ve které začínáme připravovat 80 porcí obložených chlebů, neboli večeří pro lidi bez domova, žijících na olomouckých ulicích. Ještě je třeba připravit kávu, čaj a vše sbalit do tašek. Přesun na modlitbu do kostela sv. Michala probíhá v přátelském duchu.

Při modlitbě myslíme, stejně jako lidé z Komunity ve všech zemích, především na chudé, opuštěné a trpící celého světa. Modlíme se také za mír a pokoj do míst, kde zuří války a boje, protože víme, že právě válka je matkou chudoby. Po šesté hodině vyrážíme za našimi přáteli bez domova. Jedna skupina jde rozdávat jídlo, pití a především svoji přítomnost na nádraží, druzí míří na náměstí, další do vzdálenějších koutů Olomouce, kde přebývají naši přátelé. Setkání se nesou v duchu vítání, radosti z opětovného shledání, řešení nově nastalých životních situací a všeobecného veselí ze společně trávených chvil. Dozvídáme se několik novinek, například o panu Josefovi z nádraží. Živí se svozem kovu a papíru a před nějakým časem se mu rozbil vozík, který k této práci potřebuje. Včera ale našel nový, a tak máme spolu s ním radost...

Kolem osmé hodiny se vracíme na základnu. Vypláchneme termosky a v blízké kavárně Õde se setkáváme s kamarády z ostatních skupin, sdílíme zážitky i starosti a plánujeme akce na následující týdny. Například jarní piknik, na který jsi srdečně zván i Ty.

A nejen to! Pokud by ses k nám chtěl na pondělní službu přidat, zažít komunitu přátel, podat si ruku s konkrétními lidmi na ulici a možná najít nový pohled na „bezejmenné“ lidi našeho světa, jsi srdečně vítán.

Vše potřebné najdeš na webu www.santegidio.cz či na FB https://www.facebook.com/santegidio.cz/

 

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS