Jste zde: Domovská stránka Články Jak se vedoucí připravují na tábory? aneb Aršáci#4

Jak se vedoucí připravují na tábory? aneb Aršáci#4

28. 05. 2017archa

Těšíte se už na tábory na Arše? Vedoucí rozhodně ANO. Potkali se o prvním květnovém víkendu a své dojmy z akce sepsal ŠERIF.

Dříve než začnu psát o tom, jak krásně jsme se měli a co všechno jsme dělali, musím poděkovat Verunce, že mě doslova dokopala k tomu, abych vám tento článeček sepsal.

Letošní aršáci s číslovou 4 byly velmi výjimeční, protože to nebyl standardní víkend od pátku do neděle, ale díky státnímu svátku, který po víkendu následoval, jsme je mohli natáhnout až do pondělí a tak trošičku upravit program, který nás čekal.

Nebudu psát o tom, jak to probíhalo od pátku, protože jsem na Archu přijel až v Sobotu dopoledne. Sobotní den se moc vydařil a je vidět, že nejen nám na Arše záleží, protože kdyby nebylo tak krásné počasí, tak by se neudělalo tolik práce, kolik se vládlo. Z toho je zřejmé, že sobotní den se nesl v duchu ryze pracovním. Celý den každý kdo mohl, přiložil ruku k dílu a společnými silami jsme se snažili zvelebit opět o malý kousek naši milou Archu. Z novinek snad zmíním to, že v budově kanceláře a marodky se buduje topení a bude zde umístěn kotel. Komín už je na střeše a v zimních chvílích se z něj bude jistě linout příjemný kouř vonící dřevem. Snažili jsme se taky zasít novou trávu kolem chodníků a nyní je každý den David s Marou zalévají, aby nám do tábora tyhle plochy krásně zezelenaly. Na baráku se též jako na hlavní budově vyměnily okna za plastová (ne, to jsme nedělali), takže tam bude určitě nyní mnohem tepleji.

Velmi důležitou prací, která se během víkendu dělala, bylo smontování, stlučení a nevím co ještě, nové podsady pod stany. Bohužel je zatím tedy jen tato jedna a bylo by potřeba, aby se udělali ještě další 4 a proto bych rád touto cestou poprosil všechny, kteří budou mít po zkouškách, maturitách… aby si udělali čas, domluvili se a přijeli stlouct další jednu, dvě… Zeptejte se kluků, kteří to dělali, určitě vám rádi řeknou své zkušenosti, které dle mého taky neměli.

Sobotní večer jsme moc příjemně zakončili grilovačkou a komu se nechtělo být venku u grilu, mohl sedět v teple u krbu. Byl to moc klidný a pohodový večer, který si každý zasloužil.

Neděli jsme samozřejmě začali mší v kapli a pak se potkali po turnusech, abychom doladily naše tábory. Odpoledne jsme si zahráli super hru, kde jsme si mohli zkusit, jaké to je, když se hospodaří s časem a předem člověk neví, co ho čeká.

Rád bych napsal, co jsme dělali v Neděli večer, ale bohužel si na to nemůžu vzpomenout J takže to už zkrátím a napíšu, že jsme se měli moc hezky. V Pondělí po obědě jsme se rozloučili a rozjeli každý svým směrem, abychom se zase příště mohli opět setkat. :-)

                                                                                                            ŠERIF

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS