Jste zde: Domovská stránka Články Situace čínských křesťanů v Česku: Pozvedněme i my svůj hlas

Situace čínských křesťanů v Česku: Pozvedněme i my svůj hlas

09. 03. 2018ADCM

V minulých dnech jsme vás na našich facebookových stránkách vyzvali k modlitbě za spravedlivé vyřešení otázky čínských křesťanů žádajících o azyl v České republice. Představujeme i další možnosti, jak nezůstat lhostejnými a přispět k řešení problému.

Sdílíme odkaz na petici, která bude formou otevřeného dopisu doručena předsedům obou komor Parlamentu ČR. Organizátoři petice vyjadřují i přes nedostatek důkazů obavu z „vysoké pravděpodobnosti existenčního ohrožení“ a vyzývají představitele našeho státu, aby jasně vyjádřili příslušnost ČR ke „komunitě svobodných a pomáhajících zemí ve světě.“ Připojit se můžete zde: http://bit.ly/2GayTgn.

Česká biskupská konference rovněž vyzývá ke spravedlivému řešení této otázky. Zároveň tuto snahu podpoří modlitbami tuto neděli, kdy při mších po celé republice zazní speciální přímluva. Prohlášení ČBK i text přímluvy můžete nalézt zde: http://bit.ly/2FBqKUq.

Stále se ještě můžete připojit k modlitebnímu řetězci, který trvá až do konce března: http://bit.ly/2oX3UwZ.  

Čínským křesťanům, kteří jsou v Česku bez jakéhokoliv kontaktu se svými nejbližšími, hrozí pronásledování a smrt, pokud by se vrátili do svých domovů v Asii. České Ministerstvo vnitra většině z nich neudělilo politickou ochranu, protože údajně nebylo prokázáno, že jim ve vlasti hrozí pronásledování.

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS