Jste zde: Domovská stránka Články Přístav? No jasně!

Přístav? No jasně!

21. 03. 2018pristav

Zeptali jsme se několika našich účastníků, proč mají rádi naše akce. A dozvěděli jsme se moc hezké věci, které bychom s vámi rádi sdíleli :-)

 

Otevřený Přístav

“Na Otevřený přístav jezdím proto, že  není dán přesný program, můžeme dělat co chceme, vše je na domluvě, vždy se tam potká spoustu skvělých lidí a najdu nové přátele nebo po dlouhé době uvidím známé, protože je to věkově neomezeno a tudíž tam může přijet kdokoliv a vždy je to super.”

(Miri)

 

Tee-Pee

“Tee-Pee jsou čtyři víkendy v roce skládající se ze společných her, katechezí na zajímavá témata a hlavně společenství veřících lidí, kteří společně hledají Boha, mají se rádi a vzájemně se podporují. A přesně proto tam jezdím. Mladí, se kterými se na Přístavu setkávám, se stali mými nejlepšími kamarády a jsem za ně moc vděčná. Přístav je můj druhý domov. Pokud si potřebuješ srovnat myšlenky nebo hledáš nové kamarády, zajeď na hlubinu, zajeď na Přístav.”

(Alča)

 

Víkend pro biřmovance

“Víkend pro biřmovance byl pro mě prvním setkáním s Přístavem a určitě ne posledním. Super prostředí, super lidi a hlavně super naspeedování do vztahu s Bohem. Jeden víkend mi pomohl uvědomit si, o čem vlastně život je a velmi ráda na chvíle prožité na Přístavu vzpomínám. Kdybych nebyla tolik zapojená ve farnosti a v děkanátu, byla bych tam nejradši každý možný víkend."

(Blanka)

 

Přístav “jen tak”

" Jezdím na Přístav, protože je tu skvělá parta lidí, se kterou se nedá nudit, krásná příroda a Pán Ježíš nonstop k dispozici v kapli. Za dobrodružstvím s Kristem jezdím do Rajnochovic. " (Pepa)

 

RAFT camp

“Na Raftu už jsem byla dvakrát. Chtěla jsem si odpočinout a načerpat. Pokaždé se mi to splnilo a já jsem odjížděla plná zážitků. Poznala jsem hafo nových obětavých děcek, kněží nebo sestru Vilmu. Hráli jsme dohromady volejbal, fotbal, byla natažená slackline, chodili jsme na přednášky nebo na mše svaté, sdíleli jsme se a nebo jsme jen seděli v Podpalubí, hráli hry a kecali do noci (kdo neví, co je Podpalubí, tak musí přijet na Raft ). A načerpala jsem hodně duchovně. Každý den byla mše svatá, katecheze a následné sdílení, dobrovolný růženec... Moc se mi líbily večerní modlitby, hlavně večer chval s přímluvnými modlitbami. Byla to síla, když tolik mladých lidí chválilo Boha písničkama, vlajkama, modlitbou...

Takže pokud toužíš po společenství skvělých lidí a chceš zajet na hlubinu, tak dojeď na Raft!”

(Miriam)

 

Silvestr

“K Silvestru na Přístavu jsem se vlastně dostal docela náhodou. Na podzim jsem se skrz kamarádky dostal na faru v Rajnochovicích jako externí animátor a zalíbilo se mi tam. Poté jsem začal i uvažovat, že bych se vydal na Přístav i jako účastník, a protože nejbližší akcí byl Silvestr, volba padla právě na něj.

Domluvil jsem se tedy se dvěma kamarádkami, které taky chtěly jet, a všechno se zdálo být v pořádku. Pak mi ale v den odjezdu na Přístav jedna oznámila, že onemocněla, a druhé to nedovolily osobní důvody. Tak jsem měl jet sám mezi několik desítek cizích lidí, a byl jsem pořádně nervózní. Právě tehdy se ale ukázal duch Přístavu, který lidi sjednocuje, a je jedno, odkud jsou nebo jestli se znají. Mladí lidé mně po příjezdu přivítali s otevřenou náručí, pro mě již známý tým byl vřelý a ochotný, a přestože jsem musel zpočátku překonat určitou ostýchavost, byly to tři dny plné zážitků, duchovního ukotvení a navazování nových vztahů. Tradiční součástí programu byla i pěší cesta na Hostýn, při které jsme se zase poznali o něco blíže. A samotný silvestrovský večer byla jedna velká jízda, od skvělého galaprogramu se scénkami a večeří po bohatý program v baru a diskotéku až do nočních hodin.

Když jsem na Nový rok odjížděl domů, věděl jsem, že to byl smysluplně prožitý závěr starého a příchod nového roku, navázal jsem několik přátelství a získal mnoho známých. Určitě se budu na Přístav vracet i v budoucnu, protože tak skvělých míst je na celém světě jen pár. A Přístav k nim bez debaty patří.” 

(Proky)

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS