Jste zde: Domovská stránka Články Aršáci 3 očima Matěje Maděry

Aršáci 3 očima Matěje Maděry

21. 03. 2019ARCHA

Téměř sedmdesát Aršáků zaplnilo během prvního únorového víkendu táborové středisko Archa, kde proběhlo již třetí setkání vedoucích letních táborů v tomto školním roce. Hlavní náplní víkendového pobytu uprostřed zimní přírody byla finální příprava na jarní dětské tábory neboli Sněženky.

Páteční podvečer byl ve znamení příjezdu, vítání a seznamovacích her. Nechyběla ani mše svatá s otcem Colinsem. V sobotu jsme se probudili do zasněženého rána. Po krátké rozcvičce a vydatné snídani nás čekal nabitý program. Během dopoledne nás poctilo svojí návštěvou několik ex-Aršáků, kteří si pro nás připravili akční hru. Pomocí netradičně určených pravidel jsme si my vedoucí měli uvědomit, jak důležitá je na táborech nestrannost a rovný přístup ke všem dětem. Tato i další témata jsme nakonec společně shrnuli během podnětné reflexe.

Odpoledne jsme se věnovali přípravě Sněženek. Společnými silami se nám podařilo dokončit hlavní výzdobu a rekvizity, připravit podklady k jednotlivým hrám, nachystat kostýmy a další. Během brigády se část vedoucích dále věnovala přípravě jarních táborů. Ostatní Aršáci odklízeli sníh v areálu, chystali dřevo do chatek či přimontovali do sprch nové věšáky na ručníky. Později nechyběla ani Turnuska, tedy setkání po skupinách podle našich turnusů a mše svatá. Po večeři si pro nás týmák Šimon připravil povídání o jeho cestě na Světové dny mládeže do Panamy. Kdo ještě nechtěl jít spát, mohl se podívat na film V hlavě, který se stal tématem letošních Sněženek.

Nedělní den jsme začali mší svatou. Následovala snídaně a poté tradiční balení a úklid. Během dopoledne jsme si ještě navzájem mezi turnusy představili táborové legendy a hlavní Aršák Atom nám představil novinky a plánované akce, zejména rekonstrukci terasy. Po vydatném obědě (vývar a kuřecí řízek) jsme se postupně vydali zpět do svých domovů. Poslední víkendové setkání Aršáků před hlavními prázdninami se uskuteční ve dnech 26. – 28. dubna.

2018 © Copyright ADCM Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.ado.cz/mladez | Tvorba: GLIPS