Skip to main content

OFFLINE program ADSM 2021

Jak postupovat při „offline“ programu ADSM 2021

V sobotu 27.3.2021 nás čeká dopolední katecheze o. Jambora alias Camina a hned po ní bude následovat „OFFLINE“ program.

„A co se jako bude dít, když budu offline?“

Je to snadné. Celkově jsou pro Tebe připraveny 3 různé části, které se pokus splnit.

1. část ,,ZAMYSLI SE“

Kromě našeho těla se musí hýbat i naše „já“. Je to výzva probrat se a skutečně žít. Přemýšlíš nad otázkami a myšlenkami z katecheze o. Camina? Skvělé! Zamysli se nad svým vlastním svědectvím víry. Zkus odpovědět na otázky (viz. odkaz níže), které ti k tomu pomohou. Tvé odpovědi jsou anonymní 😉

"Zamysli se 👆"

2. část ,,OIKOS“

Řecké slovo „OIKOS“ označuje – dům, rodinu, lidi, s kterými máme každodenní vztahy. Každý máme svůj „OIKOS“ tvořený členy mé rodiny, mými přáteli, sousedy a kolegy z práce či ze školy. Právě těmto lidem můžeme svým životem i dobře voleným slovem pomáhat poznat Boha, kterému sami věříme. Bůh právě nám dává důvěru, abychom o něm svědčili. Evangelizaci svého okolí můžeme začít tím, že se za ně budeme modlit.

Napiš do formuláře jména lidí (pouze křestní), které sis vybral. My se pak budeme společně na mši svaté, která začíná v 16.00, za tyto lidi modlit.

"Zapiš své jména do OIKOS"

3. část ,,VSTAŇ a …“

  1. krok – vytiskni si „mapu“ děkanátu, ve kterém bydlíš. Pro genderové vyvážení jsou v nabídce vždy 2 osoby, je na Tobě, kterou si vytiskneš.
  2. Nachystej si mapu na sobotu na termín offline programu.
  3. krok – v sobotu bude tady na stránce v barevných políčkách zveřejněno, co jednotlivé značky na mapě znamenají a jak s nimi máš zacházet.
  4. Úkoly můžeš kombinovat a plnit zároveň, tak jak Ti to sedne.
  5. Sdílej s námi svůj den z ADSM 2021! Taguj #adsmol21

VSTAŇ a modli se

Breviář, růženec, Otče náš, Zdrávas nebo modlitba vlastními  slovy… a jiné. Pomodli se a zaškrtni políčko. Je na Tobě jaký zaškrtávací režim si zvolíš. „Tři tečky“ = pokračuj i nadále v tomto „habit trackeru“ se svými políčky!

VSTAŇ a přijímej

Přijímej a ze široka! Jdi se teď projít ven, vem někoho s sebou a otevři své dlaně, sluch, zrak i srdce. Můžete se pomodlit, navzájem naslouchat tomu druhému. Přijímej víru, vjemy, dary, lásku, lidi …

VSTAŇ a překonávej

Překonej svůj strach! Udělej něco, co už dlouho odkládáš.

A co to je?

Pokud se Ti při pomyšlení na to, nepříjemně stáhne břicho, vyschne ti v ústech a začnou se ti odkrvovat ruce a nohy, tak je to přesně TO!

VSTAŇ a OIKOS

Konkrétní info k „domu/oikos“ najdeš v části 2. Zkráceně: na svůj papír s mapou si zapiš pár jmen nevěřících lidí, které denně potkáváš a za ty se modli. Můžete s ostatními utvořit společenství a modlit se za tyto lidi spolu.

VSTAŇ a komunikuj

Obuj boty a vyjdi navštívit prarodiče, tetu či strýce nebo tvoji sousedku. Nemůžeš ven? Vezmi mobil a zavolej své babičce nebo dědovi, tetě či jinému příbuznému. Zeptej se jak se mají a co mají na oběd, co plánují na Velikonoce a cokoli dalšího Tě napadne.

VSTAŇ a rozdávej

Vstaň a jdi někoho doma upřímně pochválit. Upeč třeba bábovku pro ostatní členy rodiny. Jednoduše dávej, rozdávej! Rozdávej čas, dary, lásku, …

MAPY K TISKU

Mapu svého děkanátu, si vytiskni a nachystej na sobotu.

Nemáš doma kopírku? Popros rodiče, ať Ti mapu vytisknou v práci nebo zajdi ke kamarádovi nebo se zkus obrátit na animátory či kaplana ve svém děkanátě. 🙂