Skip to main content

Sekta Sinčchondžhi, o co jde → manipulace?

Jedná se o apokalyptické křesťanské evangelikální hnutí s fundamentalistickým důrazem na poslední část lidských dějin. Na příchod nového věku.

V minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících se přesunula do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů, přes FB, Instagram, Pinterest, dokonce i signály.cz

Po navázání kontaktu je nabídnut online víkendový seminář, který probíhá na platformě Zoom. Ten zprvu působí jako klasické biblické studium, po nějaké době však začne lektor či lektorka předávat učení Sinčchondžhi o „otevřeném slovu“ Nového zákona a Zjevení. Postupem času člověk ztrácí čas na jakoukoli jinou volnočasovou aktivitu, oddaluje se svým přátelům a rodině.

Máš pochybnosti? Prověř je!

Říkat někomu, čemu MÁ a NEMÁ věřit, co se sluší DĚLAT či NEDĚLAT, většinou spíše přináší rozbité vztahy a nalomená přátelství. Aby byl křesťan křesťanem má být zvídavý a má mít otázky ke své víře a církvi. Přinášíme tedy odkazy na stránky, které Ti můžou přinést větší přehled k této problematice:

IG účty varující před sektami:

@pozor_sekta

@pastorpaveleder

@ctvrta_hodina