Skip to main content

Předprogram – pátek

• 16:30-19.30 ubytování (Voršilky – Aksamitova 707)

• 18:00 mše svatá u Dominikánů (Slovenská 578, 779 00 Olomouc)

• 20:00 oficiální začátek předprogramu – Modlitby z Taizé (Dominikáni)

Hlavní program – sobota:

• 9:00 oficiální začátek programu (katedrála sv. Václava)

• Úvodní program v katedrále

• 11:00 Mše svatá (katedrála sv. Václava)

• 12:00 Oběd

•13:30-15:00 Workshopy, přednášky

• 15:30 Setkání po děkanátech (před katedrálou)

• 16:00-17:00 závěrečný program (katedrála sv. Václava)

Adresa setkání: Václavské nám., 779 00 Olomouc

Motto: „Maria se vydala na cestu a spěchala.“ Lk 1,39

Přesně před 30 lety, v roce 1992, se uskutečnilo první Arcidiecézní setkání mládeže na Velehradě. Již 30 let se mladí lidé scházejí, aby společně se svými pastýři oslavili “den mládeže” a připravili se na Velikonoce.

Letos bude Arcidiecézní setkání poprvé v jiném termínu. Papež František přesunul dny mládeže na podzim a nyní tedy budeme slavit konec církevního roku a připravovat se na dobu adventní. Přijeď i Ty oslavit toto krásné jubilejní výročí 30 let!

Přihlašování do 14.11., 12:00

Přihlašování ZDE

PŘIHLÁSIT SE MŮŽEŠ NA:

1) předprogram: pá+so; 200,- Kč.

2) hlavní program: so; 150,- Kč.

V rámci přihlášky si budeš moci vybrat přednášku/workshop, na který budeš chtít jít. Vybírej pečlivě, máš možnost zvolit si pouze 1!

Přednášky/workshopy budou v čase 13:30- 15:00, vyber si 1 z 17!

U WORKSHOPŮ jsou omezené kapacity!

DOTAZ: Můžu dojít na páteční modlitbu v případě, že mám vlastní ubytování, kolik budu platit a kde se mám registrovat?

ODPOVĚĎ: Ano. Registrovat se v tom případě budeš v sobotu u katedrály s 150,-Kč.

Přijeď se setkat s mladými z celé arcidiecéze a společně oslavit „dny mládeže“!

Před setkáním bude probíhat týden modliteb za mládež 13.-20.11.2022.

Více info ZDE

PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

Jak se stát řeholní sestrou? Jaké jsou ztráty a zisky řeholního života? Stačí to jen vydržet, nebo vytrvat? Umí řeholnice dělat něco jiného než se jen modlit? Co má řeholnice pod závojem? Na všechny tvoje důležité i méně důležité otázky se pokusím odpovědět. Těším se na tebe!

Jaroslav Knichal je katolický kněz, v roce 2003 se stal vojenským kaplanem a od roku 2015 zastává pozici hlavního kaplana Armády České republiky. Zúčastnil se vojenských misí v Iráku, Kosovu a Afghánistánu. Jaká je historie Duchovní služby v rezortu obrany? V čem spočívá služba kaplana ve vojenské jednotce v naší vlasti a jaká na zahraniční misi? Na základě čeho posoudit etické použití síly ve válečných konfliktech? Existují filozofické a teologické principy možnosti hodnocení válečného konfliktu?

„Je třeba upgrade. “…“Musíte provést aktualizace, jak zařízení přestane fungovat!“…To jsou hlášky, s kterými se setkáváme prakticky každý den na našich chytrých zařízeních. Co ale naše farní skupinky a spolča? Také o ně potřebujeme pravidelně pečovat a jak případně jak na to?Pojďme se společně zamyslet, jak provést upgrade našich společenství, aby se staly místem živé zkušenosti s Bohem a přinášely hojné ovoce Ducha Sv.

Může si katolík zachovat čistý štít a svědomí v politické sféře? To a více dozvíš na této přednášce.

Hledáte slečnu/mládence svého života? Stydíte se a nevíte jak začít? Nebo si myslíte, že jste ji/ho již našli? Co když to není ona/on? Návod na ideální vztah nebo jak úspěšně najít životní lásku se od nás (nejspíš) nedozvíte. Dozvíte se alespoň, jak na to šli Dáda a Víťa, a pak i Dáda s Víťou dohromady. Jaká byla jejich cesta ke společnému životu, co jim všechno přišlo do cesty a jakou roli v tom všem hrál Bůh. Těší se na vás (snad stále ještě) mladí manželé Adamíkovi.

Papež František zve mladé lidi, aby se nebáli snít. Co to znamená? Jakou roli hrají ve světě a v církvi moje nejniternější sny a touhy? A jakou spojitost mají s výzvami dnešní doby? Na workshopu nebudou chybět off-stage aktivity, diskuze a možnost rozhovoru 1 on 1.Drazí mladí lidé, nechte vyvstat své nápady a sny a jejich prostřednictvím přineste světu, církvi a ostatním mladým lidem proroctví a krásu, které jste schopni. Vy nejste budoucnost: vy jste přítomnost. Další přítomnost. Svět potřebuje vaši odvahu. Teď. (Papež František) Více info na www.frantiskovaekonomika.org

OMEZENÁ KAPACITA: 30 LIDÍ

Jsem Terka – manželka, maminka a duší i tělem kreativec. Vystudovala jsem výtvarnou tvorbu a speciální pedagogiku. Výtvarné techniky a umění mě provází celý život. Mou největší radostí je moderní kaligrafie a akvarel, kterým se už nějaký pátek věnuji. Chceš dát svému písmu styl? Tento workshop tě provede základy moderní kaligrafie. Ukážeme si techniku práce s brush peny a jak kreativně spojit krasopsaní s další technikou. Odneseš si malou drobnost vlastní tvorby a potřeby ke krasopsaní na doma (brush peny, podklad pro první psaní). Věřím, že toto setkání bude relax a motivace pro Tvé další tvoření 🙂

OMEZENÁ KAPACITA: 10 LIDÍ

Kapacita naplněna

Workshop „Digitální aplikace a jejich využití ve službě“ je praktický program, ve kterém se aktivním mladým křesťanů dostane příležitosti dozvědět se o online nástrojích a jak je lze využít ve prospěch jejich služby. Podíváme se na tvorbu obsahu (video/audio, grafika), komunikační nástroje, marketingové služby, nástroje pro vedení workshopů a další. A to nejlepší? Stačí vám nadšení pro vaši aktivitu v církvi, nemusíte být IT expert/ka.

V rámci Arcidiecézního setkání mládeže proběhne tvořivý floristický Workshop – Výroba adventních věnců.Tuto aktivitu povede Mili Umlaufová, pracovnice Centra pro mládež a jednatelka spolku dětí a mládeže, Sarkander, z.s. Cílem výroby adventních věnců bude dobročinná podpora mezigeneračního dialogu ve spolupráci se spolkem dětí a mládeže, Sarkander, z. s . Naší snahou bude vyrobit adventní věnce, kterými bychom rádi obdarovali a také potěšili cílovou skupinu osamělých osob seniorského věku.Floristický, výtvarný i doplňkový materiál bude zajištěn, ale je-li ve vašich možnostech přispět na tuto dobročinnou aktivitu jakýmikoliv výtvarnými doplňky či ozdobami, budeme potěšeni stejně jako za vaši laskavou účast.

OMEZENÁ KAPACITA: 15 LIDÍ

Dějiny křesťanství jsou doslova prošpikovány událostmi, které budí pozornost, rozpaky, či dokonce pohoršení. Stále tak zůstávají aktuálními a hojně diskutovanými. Tato přednáška je nabízena všem, kdo se chtějí více dovědět o těchto „ožehavých“ momentech, mezi které patří například fenomén inkvizice, otázka existence papežky Jany nebo podíl římskokatolické církve na procesech s čarodějnicemi.

Bude to o mně, bude to o tobě, bude to o nás. Budeme společně objevovat naši cenu, jedinečnost a originalitu. Nečekej, že to bude zadarmo, necháme trošku zabrat naší tvořivosti a dáme prostor našim myšlenkám! Protože co nic nestojí za nic nestojí 🙂 Jo a bude to Boží tak přijď.

Duch svatý je pro mnohé křesťany tou nejvíce záhadnou osobou Boží Trojice. Ve skutečnosti však bydlí přímo v našem srdci. V této přednášce budeme o Duchu svatém mluvit prakticky. Co to je křest v Duchu svatém a je i pro katolické křesťany? Co to znamená kráčet v moci Ducha svatého? Jak oživit plamen Ducha, který nám byl dán? CO jsou to dary Ducha svatého a charismata? Jak je to s modlitbou v jazycích? Jaká je zkušenost křesťanů charismatické obnovy? o. Jan Berka je katolický kněz působící ve farnosti Kelč. Působí také jako kaplan pro mládež, spolupracuje se společenstvím Projekt ON na kurzech Filip a je členem diecézního synodálního týmu.

Bůh stvořil ženu, a viděl, že je to dobré 🙂 Pojďme si povídat o vnímání a uvědomění si své krásy (vnitřní i vnější), o tom, jak být/nebýt „správnou“ ženou. Jak se vnímáme my samy? Jak nás vidí kamarádi a sociální sítě? Co je ale podstatné, jak se na nás dívá Bůh skrze Bibli. Co nám bude inspirací? Stvoření ženy, kniha Ester, list svatého Pavla. Když se totiž na sebe podíváme Božím pohledem, mnohé objevíme.

Zajímá vás, jaké je to vydat se s Bohem na cestu, jejímž cílem je země rovníkové Afriky? Pokud ano, přijďte si poslechnout povídání o zážitcích, radostech, ale i strastech života misijního dobrovolníka mezi nairobskými dětmi ulice.

Chtěli byste napsat knihu? Zaručený návod, díky kterému napíšete (úspěšnou) knihu, sice neexistuje, existují však různé tipy a triky, které vám s psaním, a hlavně s dopsáním pomohou. Moc ráda se s vámi podělím o svoje zkušenosti. Na workshopu si povíme, co si připravit před samotným psaním, jak si vybrat téma, vystavět fungující narativní oblouk… Nebo třeba kdo je to Mary Sue. Zkusíme si také pár krátkých literárních cvičení, takže si vezměte tužku a papír. Workshop je určený především těm, kdo chtějí napsat knihu, a zaměříme se na psaní beletrie. Vítaný je ovšem kdokoliv, koho psaní a vydávání knížek zajímá.

OMEZENÁ KAPACITA: 20 LIDÍ

Komunita Sant‘ Egidio se v Olomouci zaměřuje na pomoc lidem bez domova. Přijď zakusit na vlastní kůži, jaké to je na službě! Vyzkoušíš si prakticky, jak to chodí- od chystání chlebů až po službu na ulici, dozvíš se, co je to „baráček“, jak vzniklo Egidio a hlavně poznáš nové lidi a ještě k tomu pomůžeš potřebným! Těšíme se na Tebe! https://www.santegidio.cz/

OMEZENÁ KAPACITA: 20 LIDÍ

Kdo je Karel? A co má společného se školou Caritas? Hra vás provede nejen olomouckými ulicemi, ale i Karlovými zásadními životními rozhodnutími. Vyrazíte po jeho stopách? S sebou potřebujete nabitý mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Actionbound. Do hry se můžete zapojit jako jednotlivci nebo jako skupinka.

Kapacita naplněna

MERCH NA ADSM 2022

Objednávání ukončeno